PL
 EN
O firmie
O nas
Kariera / Praca
Polityka prywatności
Cięcie laserowe
Laserowe cięcie blach
Laserowe cięcie rur i profili
Cięcie wodą
Usługi
Gięcie blach - CNC
Spawanie
Wiercenie, gwintowanie otworów
Zgrzewanie punktowe
Zgrzewanie i wciskanie kołków
Produkcja seryjna
Park maszynowy
Blog
Kontakt
PL
 | EN

Rodzaje i właściwości blach - Blacha czarna

Rodzaje i właściwości blach - Blacha czarna

Blacha jest materiałem wykorzystywanym w wielu obszarach przemysłu. Blachy dostępne są w arkuszach lub specjalnych kręgach. Głównym parametrem blachy jest jej grubość i rozmiar, ponieważ na podstawie tego dopasowywana jest do zapotrzebowania na produkcję gotowego elementu. Blachy ze względu na grubość dzielone są na te poniżej i powyżej 3mm. Kolejnym podziałem blachy jest materiał, z jakiego została wykonana. Wyróżniamy blachy stalowe - jedne z najbardziej wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne, aluminiowe - charakteryzują się niską wagą, dobrze przewodzą temperaturę i są plastyczne, miedziane - odporne na odkształcenia przy wyższych temperaturach, poza tym wytrzymałe i niepodatne na korozję. Istnieje jeszcze wiele innych materiałów wykorzystywanych w produkcji blachy, jednak w tym artykule skupimy się na właściwościach bardzo popularnej blachy czarnej.

Blacha czarna to stop żelaza z węglem, który charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten jest łatwo dostępny, co wpływa, iż nie należy do stosunkowo drogich. Blacha czarna wyróżnia się pod kątem specyfiki jej obróbki.Obróbkę stali tzw. walcowanie wykonywane jest dwoma metodami na gorąco lub zimno. Metoda walcowania na gorąco pozwala na poddawanie blachy dalszym obróbką, natomiast walcowanie na zimno wyróżnia blachę pod kątem wyższej jakości oraz blachy te są zazwyczaj cieńsze.

Głównym zastosowanie blachy czarnej jest produkcja różnych elementów konstrukcyjnych. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywana jest przy produkcji rur i profili stalowych, ocynkowanych oraz wielu narzędzi.
Synerga Polska Sp. z o.o.
ul. Łódzka 27/29
95-050 Konstantynów Łódzki
NIP: 7252023257

 +48 609 339 494Najwyższa jakość wykonywanych usług